Neden KonuşaKonuşa?

KonuşaKonuşa, Türkiye’nin köklü sorunlarını enine boyuna hep birlikte irdeleyip bu sorunlara yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan bir proje. KonuşaKonuşa ekibi olarak, Türkiye üzerine zengin bir söyleşi ve fikir arşivi oluşturmayı, herkesin kolayca anlayabileceği tarafsız bir tartışma ortamı sağlamayı hedefliyoruz.

KonuşaKonuşa’da demokrasi, siyasi ve toplumsal hareketler, ekonomi, sağlık, eğitim, şehircilik ve tarım gibi hayatınızı doğrudan etkileyen konular üzerine söyleşilere ulaşacaksınız. Ayrıca, alanında fark yaratmış kişilere hem ihtisas alanları hem de Türkiye hakkında sorular sorup söyleşilere katkı sağlayabileceksiniz. Söyleşilerde ortaya atılmış fikirlerden yola çıkarak sosyal medya üzerinden düzenleyeceğimiz katılımcı tartışmalar yine sizin göndereceğiniz soru ve yorumlar ile şekillenecek. Bu sayede, hem ilgili alanlar üzerine çalışan kişiler hem de sizden farklı düşünen insanlar ile facebook ve twitter üzerinden görüş alışverişinde bulunabileceksiniz.

Sonuç olarak, Türkiye’de oluşan çoğulcu ve katılımcı kültürün bir parçası olabilmeyi ve sürekliliğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Katkılarınızı heyecanla bekliyoruz. Önerileriniz ve daha fazla bilgi için bize konusakonusa@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s