Siz de katılın!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKonuşaKonuşa sesimizin dünyada dolaşımını güçlendirmek ve dünyanın farklı yerlerinden uzman kişileri Türkçe okuyucularıyla buluşturmak amacıyla yola çıktı. Bu hedefimizi ancak sizin geri bildiriminizle zenginleşerek başarabiliriz. Aşağıda KonuşaKonuşa’ya katkıda bulunmak için dört önerimizi bulacaksınız. Diğer tüm görüş ve önerileriniz için lütfen konusakonusa@gmail.com adresinden bize ulaşın. İlginiz ve değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz!

1. Siz de sorun: Söyleşilere sorularınızla katkıda bulunmak istiyorsanız, gelecek söyleşilerimizi yandaki “Gelecek Söyleşiler” bölümünden takip edebilirsiniz. KonuşaKonuşa’da söyleşileri yayınlanacak akademisyen ve uzman kişilere yöneltmek istediğiniz soruları Facebook veya Twitter üzerinden, konusakonusa@gmail.com adresinden ya da İletişim sayfamızdan bize ulaştırdığınızda ilgili ekibimiz soruları hazırlarken önerilerinizi dikkate alır ve sesinizi kilometrelerce öteye taşımak için çalışır. Ayrıca sorularınızı Vimeo, Youtube veya Soundcloud gibi ortamlar üzerinden video veya ses kaydı olarak da paylaşabilirsiniz.

2. Konu ve isim önerin: KonuşaKonuşa’da yer bulmasını istediğiniz konu, veya söyleşi yapılmasını istediğiniz kimselerin isimlerini Facebook veya Twitter üzerinden ya da konusakonusa@gmail.com adresinden bizimle paylaşabilirsiniz. Tüm önerileriniz aşağıda bulacağınız yayıncılık ilkelerimiz ışığında dikkate alınacaktır. İletinize, önerdiğiniz konu ve isimlerin sizin için önemi, varsa iletişim bilgilerini de eklemenizi teşvik ederiz.

3. Muhabirimiz olun: Toplumun çeşitli kesimlerinin sesini KonuşaKonuşa aracılığıyla tüm dünyaya taşıyabilirsiniz. Gelecek söyleşilerle ilgili olarak çevrenizden gelen soruları video aracılığı ile bize ulaştırarak muhabir kadromuza katılabilirsiniz. Bize ulaşan soruları yayıncılık ilkelerimiz ışığında değerlendirip KonuşaKonuşa’da yayınlarız. Bu şekilde çoklu bir konuşma ve tartışma ortamının oluşturulmasına değerli bir katkıda bulunmuş olursunuz!

4.Siz de söyleşi yapın: KonuşaKonuşa sizin yapacağınız söyleşilere açıktır! Önemli olduğunu düşündüğünüz konularda alanında uzman kişilere erişiminiz varsa ve medya olarak KonuşaKonuşa’yı düşünüyorsanız lütfen bize ulaşın. Yayıncılık ilkelerimize uygun olan her söyleşiyi, söyleşicinin imzasıyla olmak garantisiyle yayınlamak gayesindeyiz. Sizden ricamız; konu, isim ve soruları değerlendirebilmemiz ve söyleşinizin takvimimizde yerini bulması için planlama aşamasında bizimle iletişime geçmeniz. Bu sayede söyleşiniz diğer okuyucularımızın soru ve önerilerine de açık olmuş olur. Karşılıklı iletişim halinde kalmayı umduğumuz bu süreçten sonra söyleşinizi gerçekleştirdiğinizde, KonuşaKonuşa’yla yazı, ses veya video formatında paylaşabilirsiniz.

Yayıncılık ilkelerimiz:

  • Söyleşi yapılacak kişinin alanında uzman olması gerekir. Söyleşi yapılacak konu üzerinde yayımlanmış araştırmaları bulunan, ürettikleri işler ve birikimleriyle saygınlık kazanmış kişiler tercih edilir.
  • Söyleşi yapılacak kişinin, söyleşinin yapıldığı tarihte herhangi bir siyasi partide aktif olarak rol almıyor olması gerekir. Bu nedenle alanlarında uzman dahi olasalar siyasi parti liderleri, sözcüleri, meclis temsilcileri ne yazık ki KonuşaKonuşa söyleşileri için uygun değil. Ancak daha önce aktif siyaset içinde bulunup şu anda çalışmalarını farklı alanlarda sürdüren uzmanlarla uzmanlık alanları üzerine söyleşi yapılabilir.
  • Söyleşilerin hiçbir şekilde nefret söylemi, hakaret, aşağılayıcı veya onur kırıcı ifadeler içermemesi; söyleşi yapılacak kişilerin daha önceden ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, dini inanç, ve benzeri konularda bilinen ötekileştirici söylemlerde bulunmamış olması aranır.
  • Söyleşilerde yer alan konu, ifade ve verilen bilgilerin Türk ve Amerikan hukuk kurallarını ihlal etmiyor olması gerekir. İnternet sitesinin Amerika’da açılmış, içeriğinin ise öncelikli olarak Türkiye’yi ilgilendiriyor olmasından dolayı, KonuşaKonuşa; gerekli gördüğünde söyleşi sırasında uzmanı uyarmak; sorular derlenir ve söyleşi yayına hazırlanırken avukata danışmak gibi yöntemlerle her iki ülkenin hukuk kurallarını gözetmek durumundadır.
  • KonuşaKonuşa herhangi bir gerekçe bildirmeksizin söyleşileri yayınlamama hakkını saklı tutar.

        KonuşaKonuşa’da buluşmak dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s